Будь-який інженер скаже, що димар така споруда, якій потрібна постійна увага і догляд. За статистикою велика частина пожеж виникає саме через те, що господарі халатно ставилися до димаря. При цьому важливо розуміти, що пічна труба і димар каміна мають різну конструкцію і потребують різного рівня уваги.

Об’єднує ці конструкції те, що при використанні як печі, так і каміна в димоходах з’являється конденсат у вигляді слабкого кисневого розчину. Він може утворитися через не регулярне використання опалювальної конструкції або при різкому перепаді температури всередині і зовні димоходу. Пари води в процесі горіння охолоджуються, а після осідають найдрібнішими краплями на внутрішніх стінках димоходу. По закінченню певного часу цеглини, з яких складний димар, просочуються цією вологою, що призводить до руйнування конструкції і появи на ранніх етапах смолистих відкладень на стінках печі. Також конденсат значно слабшає тягу через що в приміщенні можна відчути неприємний запах гару. Крім усього іншого, саме через конденсат утворюється сажа, здатна забивати щілини і тріщини всередині димоходу.

Однак, незважаючи на небезпеку конденсату, все ж сажа залишає за собою перше місце в списку ворогів димоходів. Оскільки температура горіння сажі дуже висока, то димохід, не здатний витримувати такі температури, рано чи пізно руйнується. Крім того, з цієї причини нагріву піддаються поверхні, що примикають до димоходу, і згодом відбувається загоряння, а при наявності тріщин в димоході можливість подібного результату подій варто збільшувати в кілька разів.

З цієї причини фахівці компанії Aercaste з м. Миколаїв наполегливо рекомендують виробляти регулярну чистку димоходів із застосуванням спеціалізованого обладнання. За термінами чищення димоходів фахівці стверджують, що спиратися слід на фактор використання пічного обладнання. При регулярному використанні робити це необхідно щомісяця, при нерегулярноv щорічно

При виробленні чищення димоходу початковим етапом буде обстеження конструкції з метою виявити завали або тріщини. Для цього в окремих випадках може бути використано відеообладнання. Якщо огляд підтверджує задовільний стан димоходу, то достатньо спалити осині дрова, оброблені спеціалізованими хімікатами. Таким чином можливо досягти потрібної температури і в сукупності з хімічними речовинами висушити і спалити смолисті речовини і сажу труби димоходу. Крім того, в окремих випадках застосовують більш нові розробки.

Якщо ж стан димоходу залишає бажати кращого або рівень сажі досить великий, то чистка проводиться вручну. Для цього фахівцям необхідні різні інструменти, в тому числі троси, ерші і гирі.

Так само в димоході при огляді цілком можливо виявити завал або чужорідний предмет. У такому випадку гирю використовують для пробиття цього завалу. Тобто гирю спускають із застосуванням сили на мотузці в димар і від удару завал повинен провалитися. В іншому випадку доведеться розбирати стіну для видалення завалу вручну.

Для пічної ж труби в димоході передбачені люки для прочищення, тому при чищенні пічної труби використовують штангу, яка здатна збільшуватися по довжині. При цьому причина чищення пічних труб у використанні дров різного походження. Таким чином відбувається сильне замасливання димоходу, що часто призводить до розбирання або часткового розбирання пічного обладнання.

На сьогоднішній день особливою популярністю користується хімічний спосіб чищення димаря печі. Цей спосіб чистки відноситься до розряду дбайливих способів чищення, тобто він не шкодить стінкам димоходу, що дозволяє експлуатувати його значно довше. Крім того, після хімічної чистки на внутрішніх стінках димоходу залишається спеціальний захисний шар, який запобігає деякий час утворення сажі на стінках. Фахівці з Aercaste для хімічної чистки використовують різні рідкі або порошкоподібні хімікати, які застосовуються на гарячому каміні. У результаті речовини виділяють спеціальний газ, що змушує сажу саму відвалюватися.

Трубочист для чищення димоходів приїде до вас за адресою, після дзвінка і замовлення у фірму Aercaste